Panel logowania
Login:
Hasło:

Meble do kuchni

Strona główna -> Artykuły -> Meble do kuchni

Meble do kuchni

Wybierając meble do kuchni należy w sposób szczególny zatrzymać się na kwestii przestrzeni, wielkości pomieszczenia, a także funkcjonalności szafek.

Meble muszą być dopasowane do charakteru wnętrza. Chodzi bowiem o to, by w pełni wykorzystać posiadaną przestrzeń. Meble kuchenne nabyć można w wersji gotowej, jak i zamówić meble na wymiar.


Popularnym tworzywem, z którego wykonane są kuchenne meble jest drewno. Materiał określany jest jako szlachetny i prestiżowy, ale też trwały. Istnieje wiele gatunków drewna, zatem nie wszystkie meble drewniane są podobne. Przy zakupie tego typu mebli warto zweryfikować, czy drewno jest odpowiednio zabezpieczone, czy zastosowano wysokiej klasy lakier. Dzięki odpowiednim zabezpieczeniom meble z drewna są dużo bardziej solidne i wytrzymałe. Popularne są także kuchenne meble, gdzie fronty są fornirowane. Mamy tu do czynienia z płytą (wiórową lub MDF), która jest pokryta warstwą drewna, tak zwanym fornirem. Nieco tańsze, ale niekoniecznie gorsze jakościowo będą popularne meble z płyty MDF, gdzie spotkamy się z oklejeniem folią frontów lub też pokryciem lakierem. Płyta MDF lakierowana jest jednak bardziej odporna na wysoką temperaturę niż folia.  

Podobne artykuły

Obecnie coraz więcej osób pragnie posiadać nowoczesne wyposażenie kuchni, choć nie do końca wiedzą oni na jakie meble i dodatki postawić, by taką się ona właśnie stała. Kuchnia nowoczesna rządzi się bowiem swoimi prawami. / wiecej
Duża kuchnia to możliwość aranżacji na wiele sposobów. Odpowiednia przestrzeń pozwala stworzyć wnętrze funkcjonalne i piękne. / wiecej
Stylowo urządzona kuchnia rządzi się swoimi prawami - sprawdźcie to już u nas! / wiecej
Do kuchni wymagana jest odpowiednia podłoga, dlatego zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem. / wiecej